صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 10 صفحه بعد

هر چی بخواهید.
این سایت را حمایت می کنم

فروشگاه آنلاین


هر چی بخواهید.
در این وب شما هر مطلبی رو از هر موضوعی میتونید ببینید.
نويسندگان
لینک دوستان

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان هر چیزی که بخواهید. و آدرس everysubjects.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

 مخوف ترین و تاریک ترین گودال عالم کجاست؟

عمیق ترین و مخوف ترین گودال جهان که گودماریان نام دارد در اقیانوس آرام قرار دارد که عمق آن 6.5 مایل(10460 متر) می باشد. اگر بتوانیم کوه اورست را در کف این گودال قرار دهیم ، باز هم به اندازه ی یک مایل پایین تر از سطح دریا قرار می گیرد. این گودال شگفت انگیز در حدود 100 مایلی غرب مجمع الجزایر  فیلیپین، شبه جزیره ی کوچک ماریان قرار دارد. در جنوب این جزایر تاریک ترین و مخوف ترین نقطه ی روی کره ی زمین قرار دارد که آنرا گودال عظیم کف اقیانوس کبیر می دانند. دانشمندان دریافته اند که در چنان عمقی باز هم حیات وجود دارد. تشخیص عمیق ترین نقطه ی کره ی زمین در نزدیکی جزایر ماریان کار دانشمندان شوروی بود که به وسیله ی کشتی علمی ویت یاز انجام گرفت و به دنبال این بررسی بود که عمق این منطقه در حدود بیش از 6.5 مایل تشخیص داده  شد.  

قطب نما از اختراعات چه کسانی است؟

قدمت قطب نما از باروت بیشتر است اگر بتوان سخن مورخان چینی را باور داشت، در عصر سلطنت  (فغفور چنگ وان 1115 - 1078) امیر چو به قصد راهنمایی فرستادگان کشورهای بیگانه که به مملکت خود باز می گشتند قطب نما را اختراع کرد. گویند که این امیر به هیاتی از این فرستادگان 5 ارابه تقدیم کرد ، همه مجهز به سوزنی رو به جنوب. احتمال بسیار می رود که چینیان باستان خواص مغناطیسی آهن ربا را شناخته باشند.ولی مسلما این سنگ فقط برای تعیین جهات ساختمان های معابد استعمال می شد. در کتاب تاریخی قرن 5 میلادی سونگ شو از سوزن مغناطیسی نام برده شده است و گفته شده است که چانگ هنگ ، ستاره شناس آن را که بر گذشتگان معلوم شده بود باز شناخت. در یکی از آثار قرن دوازدهم آمده است که دریانوردان بیگانه (شاید دریا نوردان عرب) که بین سوماترا و کانتون حرکت می کردند سوزن مغناطیسی را مورد استفاده قرار دادند و این اولین بار است که از سوزن مغناطیسی به عنوان یکی از وسایل دریا نوردی نام میرود. در اروپا در حدود سال 1190 میلادی برای نخستین بار در یکی از اشعار اروپایی از قطب نما سخن به میان می آید.

 کشورها را با چه القابی می شناسند؟

فرانسه : سرزمین شراب  ایسلند : سرزمین یخ   آلمان :سرزمین خروس جنگی   برزیل : سرزمین آمازون  یونان : کشور فلاسفهکانادا : انبار غله دنیا   امریکا : ینگه ی دنیا  مصر : سرزمین فراعنه هندوستان : کشور 72 ملت  تبت : بان دنیا  چین : سرزمین آسمانی  کره : مدار 38 درجه  سوییس : بهشت اروپا   اتریش : سرزمین دوناب آبی  سری لانکا : انبار چای دنیا  استرالیا : سرزمین گوسفندان  اندونزی : سرزمین هزار جزیره  ایتالیا : سرزمین امپراطوران  اسپانیا : سرزمین گاوبازان  غنا : ساحل طلا  لیبی : کشور بردگان  تایلند : کشور هزار معبد  هاوایی : بهشت اقیانوس ها  کوبا : مروارید آنتیل  ایران : کشور گل و بلبل

قلم خودنویس از ابداعات چه کسی بود؟

- قلم خودنویس از ابداعات و اختراعات  واترمن امریکایی در سال 1884 میلادی است که بعدها ویرت امریکایی در سال 1855 آنرا تکمیل کرد.

[ یک شنبه 29 مرداد 1391برچسب:مطالب جالب,دانستنیها,خود نویس,مخترع قلم خودنویس,واتر من امریکایی, ] [ 20:1 ] [ علیرضا فیاضی ]

بزرگ ترین ساعت جهان کدام است؟

- بزرگ ترین ساعت جهان،ساعت کارخانه ی بالمالبو،کلگیت،جرسی سیتی امریکاست که قطر آن 15/24 متر و سطح آن 182 متر مربع است. عقربه ی ساعت شمار آن 5/94 متر و عقربه ی دقیقه شمار آن 8/30 متر است !! !! !!

باروت را چه کسانی اختراع کردند؟

- چینیان با آنکه اختراعات زیاد کردند اما به نردت دیده می شد که در عمل از اختراعات خود بهره گرفته باشند. باروت را در عصر دودمان تانگ اختراع کردند ولی مدتها آنرا فقط در آتشبازی به کار می بردند. در عصر دودمان سونگ(1161 میلادی) از آن نارنجک ساختند و در جنگ استفاده کردند. عربها در اثر تجارت با چینیها، شوره را عامل اصلی باروت شناختند و آنرا برف چینی خواندند. سپس آن را مورد استفاده ی نظامی قرار دادند و رمز آن به عرب رسید. راجر بیکن اولین اروپاییی است که از باروت نام برده است. گویا بیکن در نتیجه ی مطالعه ی معارف عرب یا آشنایی با دوروب روکی که در آسیای میانه سیاحت کرده بود باروت را شناخت.    

بزرگ ترین نقاشی دیواری جهان کدام است؟

- بزرگ ترین نقاشی دیواری جهان اثری از داوید آلفارو سیکوییروس نقاش بزرگ مکزیکی که پیشرفت بشریت نام دارد است. این نقاشی که در سال 1968 تمام شد، مساحتی معادل 4500 متر مربع را بر روی دیوارهای هتل المپیکو در شهر مکزیک در بر می گیرد.

بزرگ ترین تابلوی نقاشی جهان کدام است؟

- بزرگ ترین تابلوی نقاشی جهان اثر جان بانوارد امریکایی بود که چشم انداز می سی سی پی نام داشت و در سال 1948 تمام شد.این تابلو بر روی نوار پارچه ای به عرض سه متر و نیم و به طول 1524 متر ترسیم شده است و رودخانه ی می سی سی پی و مناظر آن را مجسم می کرد. این تابلو در یک آتش سوزی کمی پیش از مرگ نقاش منهدم شد.

موزه های معروف جهان کدام اند و در کجا قرار دارند؟

1-   موزه انگلستان(بریتیش میوزیم)، که در سال 1753 میلادی در لندن تاسیس شد.

2-   موزه ملی رم که در 1889 میلادی تاسیس شد.

3-   موزی هنری مترو پولیتن که در سال 1870 میلادی در شهر نیویورک به وجود آمد.

4-   موزه تاریخی مسکو که در سال 1873 میلادی به وجود آمد.

5-   موزه مصر که در سال 1900 میلادی تاسیس شد.

6-   موزه ملی هلند که در سال 1948 در دهلی نو تاسیس شد.

7-   موزه تاریخی شهر وین که در سال 1887 میلادی تاسیس شد.

8-   موزه ملی باستان شناسی که در سال 1867 در مادرید بوجود آمد.

9-   موزه سلطنتی هنرهای زیبا که در سال 810 میلادی در آنت ورپ بلژیک تاسیس شد.

10-               موزه ملی که در سال 1792 در استکهلم به وجود آمد.

11-               موزه کشوری که در سال 1108 در آمستردام هلند تاسیس شد.

12-               موزه ملی ایران(ایران باستان) که در سال 1316 خورشیدی در تهران تاسیس شد. 

[ یک شنبه 15 مرداد 1391برچسب:دانستنیها,موزه های معروف جهان,تاریخ تاسیس موزه های معروف جهان, ] [ 14:17 ] [ علیرضا فیاضی ]

 مجسمه آزادی کجاست و چه ویژگی هایی دارد؟

- مجسمه آزادی در امریکاست که ارتفاع آن 25 متر و وزن آن 255 تن است و 160 پله دارد و در جزیره مانهاتان نزدیک نیویورک نصب شده است. مجسمه آزادی را فرانسویها ساختند و به امریکایی ها تقدیم کردند.این مجسمه در تاریخ 28 اکتبر سال 1886 میلادی پرده برداری شد.

قدیمی ترین شهر و دهکده ی جهان کدام است؟

- قدیمی ترین شهر جهان "ژریکو" است. رادیو اکتیویته زغالی که از قشرهای درونی زمین حاصل می شود بر اساس مکاشفات باستان شناسی، ثابت می کند که این شهر در 7800 سال پیش از میلاد مسیح مسکونی بوده است. هم چنین ثابت شده است که دهکده ی "زاوشیمی شانیدار" در عراق شمالی در 8900 سال پیش از میلاد مسیح مسکونی بوده است.

قدیمی ترین پایتخت جهان کدام است؟

- قدیمی ترین پایتخت جهان ،شهر دمشق، پایتخت کشور کنونی سوریه است که از 45 قرن پیش تا کنون بی وقفه مسکونی بوده است !!

[ سه شنبه 10 مرداد 1391برچسب:مطالب جالب,دانستنیها,پایتخت های جهان,قدیمی ترین پایتخت جهان,شهر دمشق, ] [ 16:48 ] [ علیرضا فیاضی ]

قدیمی ترین نقشه ی جغرافیایی جهان کدام است؟

- قدیمی ترین نقشه ی جغرافیایی جهان نقشه ی یک معدن طلا در مصر است . این نقشه ی مصری که هم اکنون در ایتالیا نگه داری می شود ، درسال 1170 پیش از میلاد ترسیم شده است !! 

 کشورهای عمده ی نفت خیز جهان کدام اند؟

- کشورهای عمده ی نفت خیز جهان عبارتند از:

ایالات متحده امریکا -روسیه -عربستان سعودی -ونزویلا -ایران -کویت -عراق -لیبی -نیجریه -اندونزی -مکزیک -نروژ -انگلستان -افریقای جنوبی -مصر -امارات متحده عربی و ...  

بزرگ ترین و کوچک ترین تخم پرندگان کدام است؟

- شتر مرغ بزرگ ترین تخم های جهان را بوجود می آورد، به طوری که هر تخم شترمرغ 18 سانتی متر طول و 15 سانتی متر قطر دارد. برای پختن تخم شتر مرغ، 40 دقیقه باید وقت صرف شود اما  کوچکترین تخم از آن مرغ مگس خوار است. ایت تخم شبیه مروارید است و 14 میلی گرم وزن دارد.

بلندترین و کوتاه ترین دوران حاملگی در حیوانات چقدر است؟

- طولانی ترین دوران حاملگی در حیوانات مربوط به فیلی هندی است که متوسط مدت حاملگی آن 630 روز و گاهی 760 روز (2 سال و 40 روز) طول می کشد. در مقابل آپوسوم نوعی حیوان کوچک پستاندار است که دوران حاملگی آن تنها 8 روز طول می کشد.

کوچکترین و بزرگ ترین پستاندار جهان کدام اند؟

- کوچک ترین پستاندار نوعی موش حشره خوار است. طول بدنش حدود 5 سانتی متر و کمی بیش از 2 گرم وزن دارد. یعنی باید 500 تا از آن ها را وزن کنیم تا 1 کیلوگرم بشود !! حال وزن این پستاندار کوچک را با وزن یک نهنگ آبی که دانشمندان آن را بزرگ ترین جانور جهان می دانند مقایسه کنید.بعضی از نهنگ های آبی رنگ تقریبا 32 متر طول و 125 تن، یعنی 125000 کیلوگر وزن دارند.

[ یک شنبه 1 مرداد 1391برچسب:مطالب جالب,دانستنیها,پستانداران,کوچکترین پستاندار,بزرگ ترین پستاندار, ] [ 13:20 ] [ علیرضا فیاضی ]

طول عر برخی حیوانات به این شرح است :

خرگوش : 7 سال                                  

گوسفند : 12 سال                           

گربه : 13 سال

بز : 15 سال                           

سگ : 15 سال                                   

 خوک : 25 سال        

گاو : 25 سال                                     

اسب : 30 سال                                        

شتر : 40 سال 

شیر : 40 سال                                 

نهنگ : 100 سال                                   

 فیل : 100 سال  

سوسمار : 300 سال                                      

لاک پشت : 350 سال

[ یک شنبه 1 مرداد 1391برچسب:مطالب جالب,دانستنیها,حیوانات,طول عمر برخی حیوانات, ] [ 12:53 ] [ علیرضا فیاضی ]

اولین فضانورد جهان که بود؟

در 12 آوریل سال 1961 میلادی، در ساعت 10 صبح به وقت مسکو رادیو اعلام کرد که سفینه ی فضایی واستوک با سرنشینی ((یوآ.گاگارین)) به فضا پرتاب شد.وزن ماه مصنوعی 4731 کیلوگرم بود و پس ازیکبار گردش به دور زمین در محل پیش بینی شده به زمین نشست.

[ جمعه 30 تير 1391برچسب:مطالب جالب,دانستنیها,اولین فضانورد,یوآ,گاگارین, ] [ 16:54 ] [ علیرضا فیاضی ]

مغذی ترین میوه ها چیست؟ فقیرترین میوه از لحاظ کالری چیست؟

- مغذی ترین میوه ها ((آووکادو)) و هر کیلوی آن 1635 کالری دارد. فقیر ترین میوه ها از لحاظ کالری آلوچه است که هر کیلوی آن 175 کالری دارد و 92/9 درصد آن آب است.   

میزان قند میوه ها چقدر است؟

گلابی : 18 درصد                                                                                                   

تمشک : 7 درصد

هلو : 5/7 درصد

پرتقال : 10 - 9 درصد

آلو : 6/5 تا 8/5 درصد

انگور : 15 درصد

گیلاس : 18 درصد

سیب : 10 - 28 درصد

توت قرنگی : 6/5 - 11 درصد

زرد آلو : 9 درصد

لیمو ترش : 8/7 درصد

[ جمعه 30 تير 1391برچسب:دانستنیها,مطالب جالب,میوه,میزان قند میوه ها, ] [ 16:25 ] [ علیرضا فیاضی ]

پیرترین درخت جهان کدام است؟

پیرترین درخت عالم کاجی است که در صحرای نوادای امریکا قرار دارد.در تحقیقاتی که در سال 1963 بر روی این درخت انجام شد، سن آن به حدود 400900 سال تخمین زده شد.

[ جمعه 30 تير 1391برچسب:مطالب جالب,درخت,پیرترین درخت جهان, ] [ 16:20 ] [ علیرضا فیاضی ]

کوچکترین درخت جهان کدام است؟

کوچکترین درخت جهان بید قطبی است که ارتفاع آن به 2 سانتی متر می رسد. این درخت کلیه مشخصات یک درخت را دارد !! !! !! !! !!

[ جمعه 30 تير 1391برچسب:مطالب جالب,درخت,کوچکترین درخت جهان, ] [ 16:10 ] [ علیرضا فیاضی ]

بزرگترین درخت عالم چیست؟

- بزرگترین درخت عالم نوعی کاج به نام سکویا است که فقط در منطقه ی کالیفرنیای امریکا می روید.بزرگترین سکویا که تا کنون دیده شده،112 متر طول دارد.

[ جمعه 30 تير 1391برچسب:مطالب جالب,درخت,بزرگ ترین درخت جهان,بزرگترین کاج جهان, ] [ 16:4 ] [ علیرضا فیاضی ]

کشتی تایتانیک چرا و چگونه غرق شد؟

- کشتی اقیانوس پیمای انگلیسی تایتانیک، قرار بود افتخار و آبروی انگلیس در اقیانوس اطلس باشد. تایتانیک با ظرفیت 46300 تن، بزرگترین کشتی آن موقع عالم بود که برخی آنرا غرق ناشدنی می دانستند. از اینرو هنگامی که نخستین سفر خود را آغاز کرد، کمبودی از نظر مسافر برای چنین کشتی پرآوازه ای وجود نداشت. ناخدا مایل بود زود به نیویورک برسد تا عده ی بی شماری از مردم در ساحل امریکا ناظر پیروزی او باشند، ولی او خطر کوه های یخ را کوچک گرفته بود. در ساعت 2 بعد از نیمه شب آوریل 1912 فاجعه نازل شد. تایتانیک با آخرین سرعت خود به یک کوه یخی برخورد کرد و به سرعت غرف شد.از 2224 نفر مسافر آن، تنها 711 نفر زنده ماندند. فاجعه ی مزبور دنیا را تکان داد و موجب شد که مقررات و تشریفات فراوانی برای تامین ایمنی کشتی های اقیانوس پیما وضع کنند. 

قدیمی ترین دانشگاه های جهان کدام اند؟

- دانشگاه ایونی در 700 قمری، اولین دانشگاه علمی به نام مکتب ایونی به دست تالس ملطی در یونان، با همکاری چند فیلسوف مانند اناگزیمن،دیوژن و آناگزارس گشایش یافت.

دانشگاه آکادمی یا آکادیموس در سال 377 قمری در شهر آتن به دست افلاطون تاسیس شد.

دانشگاه لیسه در سال 355 قمری به دست ارسطو شاگرد افلاطون به نام دانشگاه علم و منطق تاسیس یافت.لیسه باغ مخصوص ارسطو بود.

دانشگاه جندی شاپور بزرگترین دانشگاهی بود که در زمان ساسانیان به اوج عظمت رسید.

 

طولانی ترین جنگ تاریخ کدام است؟

طولانی ترین جنگ تاریخ جنگ صد ساله فرانسه و انگلیس بود که از سال 1338 تا سال 1453 میلادی(115سال) طول کشید . جنگ های صلیبی نیز که از 1096 میلادی تا 1291 میلادی ادامه داشت 195 سال طول کشید.

کوتاه ترین جنگ تاریخ کدام است؟

کوتاه ترین جنگ تاریخ بین انگلستان و زنگبار از ساعت 9 و 20 دقیقه تا ساعت 9 و 40 دقیقه روز 27 اوت 1896 طول کشید. در جریان این جنگ ناوگان انگلیس ضمن حمله ی توپخانه های خود به سلطان سعید خالد که قدرت را به دست گرفته بود مهلت داد تا هر چه زود تر کاخ خود را ترک و خود را تسلیم کند. پس از 38 دقیقه بمباران سلطان سعید تسلیم شد و جنگ پایان یافت.

[ سه شنبه 27 تير 1391برچسب:مطالب جالب,جنگ,کوتاه ترین جنگ تاریخ, ] [ 12:41 ] [ علیرضا فیاضی ]

 بزرگ ترین غار جهان کدام است؟

بزرگ ترین غار جهان به نام  بیک روم در کارلسبد(نیو مکزیکو امریکا) قرار دارد. این غار در 400 متری سطح زمین ، به طول 1300 متر کشیده شده و 100 متر ارتفاع و 200 متر پهنای آن است.

[ چهار شنبه 21 تير 1391برچسب:مطالب جالب, بزرگترین غار جهان,نیو مکزیکو امریکا,غار بیک روم, ] [ 13:2 ] [ علیرضا فیاضی ]

جایزه نوبل چرا و توسط چه کسی به وجود آمد ؟

-"آلفرد برنهارد نوبل" ، مخترع سویدی ، پسر صاحب کارخانه مواد منفجره بود در سال 1867 میلادی در حالی که  به پدرش کمک می کرد به این نتیجه رسید که می تواند ماده ی منفجره ی قابل اطمینان و قابل کنترلی بسازد که آن هم "دینامیت" بود. و هنگامی که او بدرود حیات گفت ثروتی بالغ بر 2000000 پوند انگلیسی بر جا نهاده بود که قسمتی عمده از این مبلغ طبق وصیتش اختصاص به جوایزی یافت که هر ساله در زمینه های فیزیک و شیمی و زیست شناسی و پزشکی و ادبیّات و صلح ، به دانشمندان برنده داده می شد.

نخستین المپیک در چه زمانی برگزار شد؟

بازی های المپیک که هم اکنون هر 4 سال یکبار انجام می شود، پس از مدتی طولانی که فراموش شده بودند،در سال 1896 میلادی ، یعنی بیش از 2500 سال پس از برگزاری اولین المپیک (776 میلادی) دوباره احیا شد. بازی های اصلی در کوههای شمال غربی آسیا در شهر "المپیا" در یونان هر5 سال یکبار تجدید می شد . طی ماهی که مسابقات در حال برگزاری بود مردم جشن و سروری واقعی و فستیوالی عمومی داشتند. صلح و آرامش برقرار بود و هیچ شرکت کننده یا تماشاگری حق حمل اسلحه نداشت و استادیوم مسابقات ظرفیت 45000 نفر تماشاگر را داشت.

اولین اسکناس عالم در کجا منتشر شد؟

اولین اسکناس عالم در چین منتشر شد.هر چند که در تواریخ ، تاریخ نشر این اسکناس را 119 سال پیش از میلاد مسیح ذکر می کنند ، اما منطقی تر به نظر می رسد که تاریخ نشر اولین اسکناس چینی را به هنگام سلطنت خاندا ((تانگ)) در قرن هفتم میلادی بدانیم.

[ چهار شنبه 14 تير 1391برچسب:مطالب جالب,اسکناس,اولین اسکناس,اولین اسکناس جهان, ] [ 11:55 ] [ علیرضا فیاضی ]

قدیمی ترین ساعت جهان کدام است؟

قدیمی ترین ساعن جهان ، ساعت چینی است که در سال 725 میلادی ساخته شد . این ساعت به توسط نیروی حاصل از خروج آب از یک مخزن کار می کند.

[ چهار شنبه 14 تير 1391برچسب:مطالب جالب,ساعت,قدیمی ترین ساعت جهان , ] [ 11:52 ] [ علیرضا فیاضی ]

دقیق ترین ساعت جهان کدام است؟

دقیق ترین و پیچیده ترین ساعت جهان ، ساعت شهرداری (( کپنهاک )) دانمارک است. برای سوار کردن 14000 قطعه آن 10 سال وقت صرف شده است.این ساعت در طول 30 سال فقط 30 ثانیه عقب جلو می رود !

[ چهار شنبه 14 تير 1391برچسب:مطالب جالب,ساعت,دقیق ترین ساعت جهان, ] [ 11:50 ] [ علیرضا فیاضی ]

قدیمی ترین ساختمان موجود در جهان کدام است؟

قدیمی ترین ساختمان ، مجموعه ای از سنگ است که به طور غیر منظم بر روی هم انباشته شده و در شهر ماقبل تاریخ ((اولداوی)) در تانزانیا کشف شده است.این ساختمان که در آن استخوانهای انسان پیدا شده است متعلق به 1750000 قبل از میلاد مسیح کشف شده است.

[ چهار شنبه 14 تير 1391برچسب:ساختمان,قدیمی ترین ساختمان موجود در جهان , ] [ 11:47 ] [ علیرضا فیاضی ]

بزرگترین گورستان جهان از نظر جمعیت کدام است؟

بزرگترین گورستان جهان از نظر جمعیت ، گورستان لینگراد است که در آن 500000 نفر از 130000 نفر قربانیان محاصره این شهر دفع شده اند.

[ چهار شنبه 14 تير 1391برچسب:گورستان,بزرگترین گورستان جهان,بزرگترین گورستان جهان از نظر جمعیت, ] [ 11:45 ] [ علیرضا فیاضی ]

بزرگ ترین گورستان جهان از نظر وسعت کدام است؟

بزرگترین گورستان جهان از نظر وسعت ، گورستان پرلاشز پاریس است که در سال 1804 بوجود آمده است. این گورستان 43/7 هکتار زمین را فرا گرفته است. چند تن از بزرگان ایران، مانند نویسنده معروف صادق هدایت و نویسنده و نمایش نویس بزرگ ایرانی دکتر غلامحسین ساعدی در این گورستان آرمیده اند.

[ چهار شنبه 14 تير 1391برچسب:گورستان,بزرگترین گورستان جهان,بزرگترین گورستان جهان از نظر وسعت, ] [ 11:41 ] [ علیرضا فیاضی ]

عشّاق معروف جهان کدام اند؟

عشّاق معروف جهان عبارتند از :

لیلی و مجنون- یوسف و زلیخا – ویس و رامین – شیرین و فرهاد – خسرو و شیرین – بیژن و منیژه -  رومیو و ژولیت – وامق و عذرا - سلامان و ابسال – همای و همایون – زهره و منوچهر – بهرام و گل اندام – امیر ارسلان و فرخ لقا – رابعه و بکتاش – زال و رودابه – سامسون و دلیله – سلیمان و ملکه سبا – داوود و بتامه – نورجهان و جهانگیر – قیصر و کلیوپاترا – ناپلیون و ژوزفین .

[ جمعه 9 تير 1391برچسب:عشاق معروف جهان, ] [ 13:44 ] [ علیرضا فیاضی ]

کوتاه ترین وصیت نامه تاریخ کدام است؟

کوتاه ترین وصیت نامه ای که نوشته شده ، وصیت نامه یک مرد آلمانی است که در سال 1976 نوشته شده است. این وصیت نامه عبارت از یک کلمه به زبان چکسلواکی است که معنی آن می شود: (هر چیز دارم برای زنم!!!)

[ جمعه 9 تير 1391برچسب:وصیت نامه,کوتاه ترین نامه تاریخ, ] [ 13:42 ] [ علیرضا فیاضی ]

طولانی ترین وصیت نامه تاریخ کدام است؟

طولانی ترین از زنی آمریکایی به نام ((خانم فردریکوکوک)) به جا مانده است. این وصیت نامه که در حدود 90 سال پیش نوشته شده است شامل 4 جلد نوشته شده است که 95940 کلمه دارد.

[ جمعه 9 تير 1391برچسب:وصیت نامه,طولانی ترین وصیت نامه تاریخ, ] [ 13:37 ] [ علیرضا فیاضی ]
<< مطالب جدیدتر ........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در وبلاگ من می تونید از هر موضوعی مطلبی ببینید.لطفا نظردادن را فراموش نکنید.
موضوعات وب
امکانات وب